Güneşin Sürdüğü Tarla

Güneş tarla sürer mi hiç? Tarlayı traktör sürer. Peki ya güneş de traktörü sürerse…

Dün pencereden bakmıştım. Dışarda pırıl pırıl bir güneş vardı. Bugün aynı pencereden bakınca tarlada harıl harıl çalışan bir traktör gördüm. “Bundan daha doğal bir şey olabilir mi” dediğinizi duyar gibiyim. Ama bu traktörü bu yazının konusu yapan önemli bir özelliği vardı: Traktörün mazot deposu yoktu!

Mazot deposu olmayan traktör olur mu demeyin. Bal gibi olur. Demek ki yurtdışında bazı gerçek mucitler de dün benim baktığım pencereden bakmışlar, dün benim gördüğüm pırıl pırıl güneşi görmüşlerdi. Bir anda içimi sıcak bir huzur kapladı. Demek ki yalnız değildim. Dünyada her şey ters gitmiyordu. İyi işler de yapılıyordu.

Evet sevgili okurlar. Bu traktörün tepesinde güneş panelleri var. Mazot yakmıyor. Panellerin oluşturduğu gölgeyle sürücü’nün başı güneşten yanmadığı gibi, eli de mazot parasından yanmıyor.

Kıssasan hisse, bizde de umarım yakında bu traktörleri iş başında görürüz. Yakıt maliyeti tarımdaki en büyük girdilerden biri şüphesiz. Bunu ortadan kaldırdığınızda, çiftçimiz için önemli bir avantaj sağlanmış oluyor, değil mi?

Umarım hükümet yetkilileri de bu traktörü görürler ve kolları sıvarlar. Çiftçiye, çevreye, ekonomimize en büyük iyilik, böyle bir traktör kazandırmak olacaktır herhalde.

 

 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=286061099110

Reklamlar
  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: