Gemide Ölümü Bekleyen Anguslar!

Gemi, otobüs veya uçak olsun hepimiz yaşamımızda en az bir kez türlü nedenlerle bir veya birkaç saat ya da en fazla belki bir gün bekletilmiş olabilirsiniz. Neler hissettiğinizi anımsayın. Huzursuzluk, yola çıktığınıza pişmanlık, fiziksel ve ruhsal yorgunluk, acaba ne olacak tedirginliği ve etrafta yiyecek temin edecek bir yer veya olanak yoksa, açlık# susuzluk….

Tabii ki en kötüsü açlık ve bir yerde mahsur kaldığınızda açlıktan veya susuzluktan ölme korkusu…

İlk balığa çıktığım günler aklıma geldi. Rahmetli amcamın bir teknesi vardı. Onunla Şarköy’de balığa çıkardık. Amcam çiftçiliğinin yanı sıra amatör kaptandı. Her denize açılışında unutmadığı iki şey vardı: Ekmek ve su…

Bugün haberleri göz gezdiriyorum. Uruguay’dan satın alınan 3291 angus 14 Temmuz’dan beri, yasal nedenlerle Mersin açıklarında gemide bekletiliyor. Her gün hayvanlardan 5-10 tanesi ölüyor.

Buna göz yumanların hiç mi vicdanları sızlamıyor? Bu hayvanlar birer canlı değil mi? Hem ekonomiye zarar hem de hayvanlara yazık. Bunun adı katliam değil de nedir? Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu katliama daha ne kadar izin vereceksiniz? Bu hayvanlar, cansız birer meta değildir. Bunlar bir çamaşır makinesi veya Uruguay mobilyası değildir. Bunlar, sizler ve bizler gibi duyguları, atan bir kalbi, ciğeri, kanı, canı olan Allah’ın yarattığı yaratıklardır. Lütfen bunların acı bir şekilde telef olmalarına izin vermeyiniz. Hayvan hakları ve yasaları var bu ülkede. Bunlar bürokratik  enfgellerin, saçma gümrük prosedürlerinin veya diğer yasaların önünde gelmez mi? Her şeyden önce vicdanlarınızın yasaların önüne geçmesi gerekmez mi? Bu hayvanlar göz göre göre açlıktan ve hastalıktan ölüme terkediliyor. Tüm yetkililer, hepiniz büyük günaha giriyorsunuz. Allah da sizi bu dünyada ya da öteki dünyada aç ve susuz bekletecek unutmayın. 

Lütfen, lütfen, lütfen, hayvan hakları derneği üyeleri, hayvanseverler, sivil toplum örgütleri bu katliamı durdurun!    

 

Kaynak: http://www.haberler.com/gumrukte-sorun-cikti-gemide-bekletilen-anguslar-2882246-haberi/

 

Reklamlar
  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: