Neden #HAYIR, Özellikle kararsızlar okusun lütfen!

Önümüzde bir referandum var ve bu referandum sadece basit bir sistem değişikliği değil. Yüz yıla yakın süren demokratik rejimimizin ana yapısını oluşturan taşların yerleri değiştirilecek. Bu taş Egemenlik taşıdır.

EGEMENLİK NEDİR?

Egemenlik, basitçe Ülkenin yönetilmesinde söz sahibi olmak demektir.

Cumhuriyetimizin ilanı ile birlikte, Türkiyede yaşayan halkımızın ortak adı olan Türk Milleti’ne MECLİS aracılığıyla kendi kendini yönetme yetkisi yani EGEMENLİĞİ verilmiştir. Önceden bu yetki PADİŞAH’ta idi ve halkın yönetimde söz söyleme hakkı yoktu.

Şimdi yapılmak istenen Anayasa Değişikliği ile bu yetki tekrar halktan alınıp bir tek kişiye, Cumhurbaşkanına verilmek istenmektedir.

Diyebilirsiniz ki, Cumhurbaşkanı halk tarafından seçileceğine göre, ne var sanki yine halk söz sahibi olmaz mı? HAYIR, OLMAZ. Durum zannettiğiniz gibi değil maalesef. Halk seçmiş olsa bile hiçbir kurum veya halk TEK ADAM’ı denetleyemeyecek! TEK ADAM kimseye hesap vermeyecek. Eh şimdi siz bana diyebilirsiniz ki, yanlış yaparsa bir sonraki dönemde HALK oy vermez, seçilemez. Yine YANILDINIZ! Çünkü bu Anayasa Değişikliği ile öyle yetkiler veriliyor ki, TEK ADAM’ı öyle kolay kolay indiremeyeceksiniz. Herhangi bir nedenle erken seçime gidebilir, Ve kendi görev süresini uzatabilir. Bu iş sadece bir KARARNAME İLE MÜMKÜN.  Zaten bütün ülkeyi isterse, KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER ile yönetebilir. YARGIÇLARI ATAYAN, vekilleri belirleyen TEK ADAM devleti TEK PARTİ DEVLETİ haline getirip kimseye ömür boyu hesap VERMEDEN ülkeyi TEK ADAM rejimiyle yönetebilir.

Haydi diyelim ki Recep Tayyip Erdoğan’a çok güveniyorsunuz. Ya Allah gecinden versin o gittikten sonra gelen iyi biri olmazsa, ne yaparız hiç düşündünüz mü?

İlişikteki tabloda HAYIR demezseniz olabilecekleri  özetledim. Lütfen okuyun ve referandumda oyunuzu ona göre kullanın.

ÇOCUKLARINIZI, ÜLKENİZİ, GELECEĞİ, VATANINIZI DÜŞÜNÜYORSANIZ, BU REFERANDUMDA HAYIR DEYİN.

tekadam

 

 

Reklamlar

, ,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: